Martin Kriško - PROFIL PDF Tlačiť E-mail

 

Narodil som sa 21.09.1983 v Banskej Bystrici, takže stredoslovák ako repa. Momentálne žijem v Trnave, takže to kúzlo domovskej krajiny mi tu veľmi chýba.

Fotografia ma začala fascinovať asi až pred rokom, možno skôr...dovtedy ma absolútne nezaujímala a nerozumel som, ako môže niekto stále fotiť a čo na tom je tak úžasné. Samozrejme, že aj ja som občas niečo nafotil, keď sa šlo niekam zo školy, alebo rodinne na dovolenke. Ale to bolo všetko... malý digitálny kompakt  Sony sa odložil a čakal na ďalšiu svoju príležitosť, kedy ho zas použijem.


Moja priateľka, ktorá študuje umenie a veci tomu podobné, ma inšpirovala uberať sa podobným smerom, ale viac nakloneným k fotografii. Fotil som rôzne, od makra po krajinky, či pokusy o portréty... časom prišlo ku zakúpeniu zrkadlovky Nikon D5000, so základným objektívom 18 - 55 , ktorý momentálne používam a časom plánujem aj nejaký širokáč .


Mojou prvou vystavovateľskou akciou bola práve FOTOZÁHRADA klubu NOBAF, kde vo veľkej konkurencii amatérskych fotografov som prehodnotil moje fotografie, že sa musím uberať iným smerom. Vtedy ma uchvátila reportážna fotografia, spolu so streetfotografovaním, kde ma inšpiroval svojou tvorbou Radovan Mišík, dovtedy pre mňa neznámy mladý fotograf a nadšenec tejto fotografie.


Aktívne fotím skoro rok, takže som absolútny amatér fotograf, ktorý sa ale snaží zbierať skúsenosti, kde sa dá a vie, že má pred sebou kopu práce a vzdelávania sa, aby si niekedy mohol povedať, že táto fotografia je výborná...snažím sa zachytávať momenty, ako ich vidím ja, svojim pohľadom na svet a hlavne ľudí, ktorí sú zrkadlom našej spoločnosti...

 

 

STREET PHOTO

 

AUTO-MOTO

 

ARCHITECTURE