Martina Kubranová - PROFIL PDF Tlačiť E-mail

 

Všetko to začalo strašnou frustráciou a odvtedy to so mnou ide od deviatich k piatim (v počte nafotených fotografií za jeden víkend).


Aktívne fotiť som  začala asi pred siedmimi rokmi na pokročilý kompakt. K zrkadlovke ma dotiahla čistá frustrácia, keď som z kompaktu nevedela dostať to, čo som chcela.

Prvý rok som strávila frenetickým stláčaním spúšte s priemerom 700 fotografií za jeden predĺžený víkend a slušnou svalovicou na ukazováku. S postupom času som sa upokojila a začala nad fotografiou premýšľat, s čím prišlo aj k zníženiu počtu fotografií na prijateľnú úroveň (bolo načase, keďže miesto na diskoch rapídne ubúdalo).

Fascinuje ma svet jednoduchých, obyčajných a prehliadaných vecí. Rada sa na ne len tak pozerám, vnímam ich tvar, priestor a poéziu. Pred samotným fotením dlho nad budúcou fotografiou alebo sériou premýšľam a preto patrím asi k tým najnepohotovejším fotografom na svete.

Ja som tá, ktorá sa na dostihoch bude s otvorenými ústami dívať na fascinujúci detail štartovacieho zariadenia a prehliadne štart.