Stanislav Zeman - PROFIL PDF Tlačiť E-mail

 

 

Narodil som v Dačiciach v Južných Čechách. Od svojich 16 rokov bývam na Slovensku, kde som zapustil svoje korene. Bývam v Modre a do zamestnania cestujem do Bratislavy.

Môj prvý fotoaparát, ktorý som si kúpil bol Zenit na kinofilm. Ale kúzlo fotografie ma chytilo až pri náhodnej kúpe kinofilmovej zrkadlovky Minolta x300s s teleobjektívom. Ako u každého amatéra boli začiatky ťažké, hlavne zistiť ako a načo sa používa clonové číslo a čas. Na toto prvé zvládnutie mi pomohol starý Ruský expoziometer a nejaká ta literatúra.
Ďalej už to malo celkom rýchly spád a po digitálnom kompaktnom fotoaparáte išla na radu digitálna zrkadlovka a k tomu sa pridalo zopár úspechov vo fotografických súťažiach, ktoré ma posunuli k presvedčeniu, že  toto je to čo mám rád a čomu sa chcem venovať.

Asi ako každý začínajúci fotograf som si prešiel všetkým od makra, architekturou, krajinkami portrétmi až po reportážnu fotografiu. A práve k tejto reportážnej a street fotografii mám najbližšie. Tato prvotná záľuba sa časom zmenila na závislosť, pri ktorej som neodhalil len kúzlo momentu a krásu fotografie, ale stretol som plno úžasných a milých ľudí.


Prostredníctvom fotografie chcem ľuďom ako aj každý fotograf ukázať a vyjadriť nielen krásy života, ale všetkého čo zo životom  súvisí a čo často pri každodennom zhone len prehliadame.

 

 

 

 

 

Fauna

 

Streetphoto

 

Momentky

 

Portréty

 

Architektúra

 

Flóra

 

Šport