Priestory, ktoré sú nadrozmerných rozmerov, majú obmedzené využitie, a preto je efektívne rozdeliť ich pomocou sklenených priečok na menšie miestnosti. Sklo, ktoré je na tento účel použité, je kalené bezpečnostné, s povrchovou úpravou pieskovaním alebo len jednoduché číre. Veľkou výhodou sklenených priečok je ich priepustnosť svetla, ktoré v priestore nie je obmedzené ani po ich osadení a človek v takom priestore nie je úplne izolovaný, ale má prehľad o dianí vo svojom okolí.
Sklo je nadčasový materiál, ktorý v interiéri pôsobí efektne a zároveň je aj funkčné. V moderných administratívnych priestoroch sú v súčasnosti už takmer štandardom bezrámové sklenené priečky, sú navrhované na mieru a podľa možností stavebných úprav. Hrúbka skla je od 8 až do 12 milimetrov, presklena stena kotvia sa do podlahy a do stropu, používa sa výhradne bezpečnostné sklo a povrchová úprava je možná od pieskovania cez polepy rôznych motívov až po priamu potlač.
Steny sa dajú rozdeliť do troch skupín:
pevne zasklené
-Pevné steny sa dajú vyrobiť v rozmere klasického okna až po rozmerné tabule napríklad pre zasklenie obchodných priestorov, čo môže byť aj niekoľko desiatok metrov. Podstatou osadenia je rozdeliť veľký priestor alebo niečo nechať vyniknúť, hlavne v prípade použitia číreho skla. Za matným sklom naopak dokážeme ukryť to, čo nemá byť vidieť. Ich variabilnosť je v možnosti kombinácií oboch.
s otváracími dverami
-Ak má miestnosť štedré rozmery, je možné osadiť do nej otváracie dvere, ktorých používanie si vyžaduje viac miesta.
s posuvnými dverami
-Nepatrnú časť z priestoru zaberú priečky s posuvnými dverami, a teda sú vhodné do stiesnených miestností, napríklad do zádverí a podobne.
Otváranie dverí je zabezpečené formou kľučiek alebo madiel a možné je aj vybavenie samozatváračmi.
Variabilnosť riešení sklenených priečok dáva architektom možnosť navrhovať moderné a efektívne priestory, ktoré sú nadčasové a ľudia sa v nich cítia príjemne.